Okolica

Atrakcje

Sporty wodne

Niezwykłe położenie naszej miejscowości sprzyja uprawianiu wiele form sportów wodnych. Do najbardziej popularnych zaliczamy: kitesurfing, windsurfing, surfing, sporty motorowodne, wioślarstwo i żeglarstwo.

Ścieżki rowerowe

Ścieżka rowerowa w Gminie Jastarnia liczy 16 km długości, biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 216 i jest częścią trasy rowerowej Hel- Puck.

Wszystkie ścieżki są specjalnie oznakowane strzałkami kierunkowymi, mapami oraz tablicami opisującymi najciekawsze miejsca. Na tablicach umieściliśmy również, mogące Państwa zainteresować informacje, np. o sztucznych umocnieniach brzegu morskiego, historii portu w Jastarni oraz widocznych z brzegu Zatoki Puckiej torpedowniach.

Chata rybacka

Chata Rybacka w Jastarni – muzeum położone w Jastarni przy ulicy Rynkowej 10, prowadzone przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Budynek muzeum pochodzi z 1881 roku i został zbudowany z wyrzuconego przez morze drewna, pochodzącego z rozbitych statków  Znajdująca się w placówce ekspozycja ukazuje sprzęty i narzędzia rybackie z okresu począwszy od XV do XIX wieku. Zrekonstruowano również wnętrza dawnej rybackiej zagrody (część mieszkalna i gospodarcza).    Muzeum jest czynne w sezonie letnim, z wyjątkiem poniedziałków

foto i źródło: wikipedia

Loty widokowe

Na lotnisku w Jastarni istnieje możliwość skorzystania z lotów widokowych nad półwyspem helskim. Samolot zabierze Państwa na wysokość 300 metrów z której można podziwiać Bałtyk i przepiękne plaże, Półwysep Helski i Zatokę Gdańską.

 

 

 

 

Latarnia morska

Latarnia Morska Jastarnia – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona w mieście Jastarnia (powiat pucki, województwo pomorskie), na Mierzei Helskiej.

Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Rozewie a Latarnią Morską Hel. Pierwszą latarnię w Jastarni zbudowano w 1938 roku i przetrwała tylko jeden rok. Była to ażurowa wieża ze stali o wysokości 25 metrów, na której szczycie umieszczono elektryczne źródło światła sprowadzone ze Szwecji. Obrońcy Helu we wrześniu 1939, nie dopuszczając do użycia latarni, jako punktu namiarowego przez niemiecką artylerię okrętową, wysadzili ją.

W 1950 roku postawiono nową latarnię w Jastarni wykorzystując 21 metrową kolumnę buczka mgłowego z latarni Stilo. Po wykorzystaniu części elementów, na betonowym cokole o wysokości 2,4 metra powstała wieża o łącznej wysokości 13,8 metra i średnicy 1,6 metra.

źródło: wikipedia

Dla dzieci

Dbając o jak najlepsze warunki pobytu rodzin z dziećmi na terenie naszego obiektu, zapewniamy specjalne udogodnienia, które spowodują, że wypoczynek z Państwa pociechami będzie ciekawszy i łatwiejszy, a maluchy wraz z nowo poznanymi dziećmi poczują się jak w prawdziwym raju.
Do Państwa dyspozycji udostępniamy:

  • plac zabaw
  • łóżeczka turystyczne
  • krzesełka do karmienia
  • wanienka